Amatorskie pozycjonowanie.

SpiderKażdy, kto ma własną prywatną stronę chciałby żeby łatwo ją było odnaleźć z necie. W większość takich przypadków dobrze by było żeby po wpisaniu w wyszukiwarce imienia i nazwiska strona była w czołówce wyników. Tego typu pozycjonowanie nie jest specjalnie trudne, bo wyszukiwana fraza przeważnie nie jest zbyt popularna. O wiele ciężej jest wypozycjonować sklepy z odzieżą dziecięcą lub dzwonki do komórek, ale nie o tym będę pisał.

Zaczęło się jakiś czas temu od pozycjonowania mojej strony na frazę Olek Kwaśniewski. Niestety nie mam zbyt dużej szansy konkurować w necie jako Aleksander Kwaśniewski z byłym prezydentem. Później była kolej na rodzinę i znajomych. Mój tata Jacek Kwaśniewski, znajomi Igor Musiał, Grzegorz Pastwa itd

Przy tego typu pozycjonowaniu przepis na sukces jest stosunkowo łatwy. Należy zadbać o to żeby w tytule i treści strony pojawiło się nasze imię i nazwisko. Następnie postarajmy się o parę linków do strony ze stron już indeksowanych w wyszukiwarkach. Linki muszą mieć postać "imię nazwisko" i prowadzić do naszej strony. Po pewnym czasie powinno zadziałać i strona powinna być w czołówce wyszukiwań frazy składającej się z naszego imienia i nazwiska. Jeżeli nie to nie pozostaje nic innego jak zgłębiać temat SEO i pozycjonowania.

Pewnie niektórzy zwrócili uwagę że wymienione imiona i nazwiska prowadzą do odpowiadających stron. Tak, ten wpis też jest próbą prawienia pozycji tych stron :)

Olek Kwaśniewski

Comments

Skomentuj
48 SQL queries done. Page generation took 0,361 seconds.