O pluginach dla WordPressa.

Poniżej przedstawiam parę moim zdaniem przydatnych pluginów dla WordPressa.
Wtyczki podzieliłem na kategorie:

MULTIMEDIA

Lightbox2 – efekt pokazywania zdjęć na pierwszym planie na tle zaciemnionej strony (taki jak np. na tej stronie). Instalacja przebiega typowo: należy wgrać katalog lightbox-2 do katalogu pluginów wordpressa (wp-conntetn/plugins) i uruchomić wtyczkę w panelu administracyjnym.

Lightbox-auto – wtyczka automatycznie dodaje do wstawionych zdjęć informacje że należy je pokazywać za pomocą lightboxa (rel="lightbox[ID_OF_THE_POST]"). Instalacja typowa.

Random Image Widget – wyświetla losowe zdjęcie z podanego katalogu. Efekt widać po prawej tutaj po prawej stronie "Losowe Zdjęcie z Galerii". Instalacja typowa.

Embedded Video with Link – pozwala na osadzanie na stronie filmów z serwisów typu YouTube, Google Video lub z plików które są lokalnie na serwerze. Do poprawnego działania przy odtwarzaniu lokalnych plików potrzebny jest flashowy player ze strony jeroenwijering.com. Proponuję zainstalować wersję mediaplayer 3.15, a w plikach wtyczki Embedded Video zmienić wszystkie wpisy flvplayer.swf na mediaplayer.swf. Plik mediaplayer.swf trzeba wgrać do katalogu wp-content/plugins/embedded-video/flash_flv_player.

Audio Player – player plików mp3. Możliwa jest konfiguracja kolorów playera, oraz dodawanie reklamy przez i po odtworzeniu pliku dźwiękowego.

SEO

Google XML Sitemaps – sprawny generator plików xml z mapą strony potrzebnych do zgłaszania np w Google, MSN Search czy YAHOO. Umożliwia ręczne i automatyczne aktualizowanie pliku sitemap.xml jak również automatyczne informowanie wyszukiwarek o zmianach w na stronie.

SEO Title Tag – plugin umożliwia nadawanie Tytułów wszystkim stroną na blogu. Wpisy widoczny jest w nagłówku jako znacznik meta title. Edycji można poddać tytuły stron statycznych, wpisów blogowych, stron kategorii i tagów. Przydatne i pomocne narzędzie.

Simple Tags – ułatwia zarządzanie tagami wpisów, dodaje tagi do znacznika meta keywords i wiele innych. Przy umiejętnym wykorzystaniu może poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach.

INNE

Linkblock widget – Wtyczka pozwala na dodawanie widgetów z linkami z jednej wybranej kategorii linków. TUTAJ opis małej modyfikacji tego plugina.

WordPress Database Backup – Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych którzy będą żałować że go tego robią. Żebyś nie należał do tej drugiej grupy proponuje zainstalować wtyczkę która umożliwia robienie backupu i np wysylanie go na podany adres mailowy. Przydatne.

c.d.n. (jeżeli "odkryję" kolejne przydatne pluginy)

Olek Kwaśniewski

Comments

Skomentuj
48 SQL queries done. Page generation took 0,317 seconds.