2015-Perły Atlantyku

Organizatorzy wyprawy Shackleton 2014 po zakończeniu ostatniego etapu planują wykorzystać jednostkę do szeregu ciekawych rejsów po Oceanie Atlantyckim

W styczniu 2015 roku, jacht Polonus osiągnie kulminacyjny punkt wyprawy Shackleton 2014. Na cmentarzu w Grytviken, na wyspie Georgia Południowa, złożymy pamiątkowy wieniec, na grobie Ernesta Shackletona, zapalimy znicz, wypijemy szklaneczkę whisky. Tym samym uhonorujemy wielkiego marynarza i podróżnika w rocznicę Jego śmierci.

Później pożeglujemy do Kapsztadu w Afryce Południowej. Tam jacht czeka lekki przegląd i przygotowanie do kolejnych żeglarskich planów.

W marcu 2015 roku, Polonus ruszy wzdłuż brzegów Afryki Południowej w kierunku Namibii i dalej przez wyspy – perły w atlantyckiej kolii: St. Helen i Ascension do Ameryki Południowej. Całe lato 2015 roku to rejsy w ciepłych klimatach połączone ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc, znajdujących się na kolejnych elementach perłowej ozdoby Oceanu Atlantyckiego – pięknych i nieco tajemniczych Wyspach Zielonego Przylądka.

Wyprawa „Perły Atlantyku” podzielona będzie na etapy. Zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Szczegóły na stronie www.perlyatlantyku.pl

  • Zobacz gdzie znajduje się Polonus

  • Newsletter